5 Ocak 2012 Perşembe

sayfaların arasında dünyalar var eski yılda da öyleydi yeni yılda da öyle olacak

Yeni yılla birlikte okyanusun diğer tarafında uyanmadım bu çok net.

Hangi okyanus lan senin yakınında bi okyanus yok ki diyebilirsiniz ve haklısınız ama ben yine de okyanusun diğer tarafında uyanmak istemiştim. olabilirdi ama olmadı.

sabah kumsalda falan yürürüm akşam da gün batımına karşı malibu safari tarzı siktriboktan tropikal ıvırzıvırlarla dolu içkileri içerim demiştim. cık .. o da olmadı.. gece gece dünden kalan cini içip baş ağrımızı dindirdik.

yılbaşının ertesi günü budanın eteklerinden dökülen sularla bi güzel yıkanırım sonra da ver elini ayılma birası içmeye altın sahile diye içimden geçirmiştim ama geçirdiğimle kaldım. ya da bana geçirdiğiyle..

sabah olunca, budanın etekleri yerine elde havlu mor fayanslı banyoya girebildim anca. başım hâlâ dönüyordu ama bi şekilde de kendimdeydim diyebilirim. evet öyleydim, yemin ederim..

ufak bi ümit yeni yılda uzaylılar falan gelir ve artık şu meşhur ilk temas gerçekleşir falan diye geçirmiştim içimden. x-files'ı hep sevmişimdir. 2012 hesabı falan olur dedim ama yok. gökyüzü yine aynıydı. sinirbozucu uçaklar ve bulutlardan ibaretti.. ha bi de güneş vardı ama o da pek bi korkaktı ilk saatlerde, sürekli bulutların arkasına saklanmacalar falan..

belki de gecenin bilmem kaçıncı saatinde herkes uykudayken kayıp ejderhalar ortaya çıkar, gökyüzü birden alevle yarılır ve bilinmeyen diyarlardan büyü üstadları falan akar diye hayal ettim ama bi bok olmadı. gelen üstad kebapçı yusuf üstadımızın motosikletli kuryesinden başka bir şey değildi. içimde bi umut kurye belki iki kilo kokain taşıyodur ve bunu da İstanbul'un paralel bir gerçekliğine yetiştirmeye çalışıyordur, yetiştiremezse bilmem ne oluyodur falan diye geçirirken Kuryenin ne altın ejderha yumurtaları ne de iki kilo kokain getirdiğini acıyla fark ettim. adana dürüm ve ayrandı gelen. hiç fantastik değil bence de.. bilemedim belki de çok fantastik!?

sizin anlayacağınız yeni yıla trilyoner olarak girmedim peşimi bırakın.. ve herhangi bir fantastik olayla da karşılaşmadım. hem de hiç.. ne yazık.. işte bu yüzden yeni yıla yeni umutlarla ve yeni kitaplarla giriyorum. Dünyamızda bulamadığımız her şeyi bulabileceğimiz yegane yer olan sayfaların arasına dalıyorum. yine bilet almaya ve ejderhalı kokainli fantastik hayaller kurmaya devam. ümidimi asla kesmem. bu sene çok güzel bir sene olacak. buna eminim. kesinlikle eminim.

geç de olsa herkese yeni yıllar, her şey dilediğiniz gibi olsun.

öperim hepinizi... haa bi de unutmadan noelbaba gerçektir ve bacadan da girse gönüllerimizin fatihidir. kapıdan giren nice adamdan daha güzel bi kişiliktir. önemli olan girdiğin yer değildir yani. neyse..

göktuğ canbaba

22 yorum:

foondah dedi ki...

tabii canım nasıl girdiğin de önemli öhhöm! :P ay pardon, noel baba'nın geyiklerine kaptırdım kendimi, neyse. kitaplar şahaneymiş, kupa da öyle; dilerim yeni yıl da şahane geçer herkes için. kitaplar ve mutlulukla dolu yıllar, selamlar :))

Aydedeye havlayan dedi ki...

çook teşekkürleer .. güzel bir sene olacak, hepimiz için.. öperizz..

kırmızı ekoseli battaniye dedi ki...

etkilendim..sor bi neden? işte..

francesca mckennitt dedi ki...

Ve ben bu dünyalara bayılıyorum :)

Aydedeye havlayan dedi ki...

@kırmızı ekoseli battaniye: neden diye sorarım o zaman ben de :)

Aydedeye havlayan dedi ki...

@francesca: bayılmamak mümkün mü?

kırmızı ekoseli battaniye dedi ki...

abartmamışsın..saçmalama hakkını çok az kullanmışsın..bir de herkesin vardır ya hanii beğenileyim gibi bir derdi.. onu da inkar etmemişsin.. sevdim yahuu.)

mefisto dedi ki...

yıllardır bekliyorum ben o kadim büyünün dirilişini de.. umudum, eğer ihtimal varsa, ben ölmeden gerçekleşmesi. bu yıl olmazsa seneye, o da olmadı.. neyse beklerim ben. hiç olmadı, koyarım başucuma ejderha mızrağını; bir bakmışsın öksürerek rüyama girivermiş raistlin majere. hem de bacadan :)))

Aydedeye havlayan dedi ki...

@kırmızı.. hehe teşekkürler o zaman tamam şimdi anladım :)

@mefisto: oooo bacadan giren raistlin ha.. şimdi heyecanlanmaya başladım :)

Fakru Zaruret dedi ki...

Senin de yeni yılın kutlu olsun dostum. Hayaller ve fantezilere özlem duymak, bunları bir şekilde başka yer ve zamanda yaşadığımız anlamına gelebilir. İnsan bilmediği şeyi özler mi hiç?

Aydedeye havlayan dedi ki...

aynen öyle dostum.. hepimiz için güzel bir olsun..

Aslısın dedi ki...

özledim be. noel baba canım benim:)

gülersoy dedi ki...

neşeli bir yıl diliyorum, neşe her şeyden önemli, neşe sağlık getirir, neşe kemik getirir, neşe bir tanedir, ne güzeldir televizyon bize dünyaları getirir :)

Aydedeye havlayan dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Aydedeye havlayan dedi ki...

@aslısın: nerdesain sen ya? pek uzun zamandır yoksun ama biliyosun di mi? :)

@gül: :))))))))) şahanesin .. ben çok severim neşeyi, en sevdiklerimden biridir hatta. neşe bana televizyon getirir :p

İsmini Vermek İstemeyen Seyirci dedi ki...

Canbaba kupan çok güzelmiş, ver de bi tur binelim :D
Ben yeni yıla silmekten artık acıdığı için burun deliklerime soktuğum peçetelerle girdim. Tipim biraz garipti. Kemirgen bir hayvan gibi, karıncayiyen gibi, tam bilemedim. Bu fantastik sayılır mı?
Ayrıca biletime de hiçbir şey vurmadı. Hasta ve fakir girdim yeni yıla yani.
Paşabahçedeki Küçük Prensli kupayı da parama kıyıp almamıştım. Öyle yani.

Aydedeye havlayan dedi ki...

:) ben adamı zorla getiririm işte .. söylediğin de fantastik çerçevede değerlendirilebilir bene.. hafif bi gollum havası sezdim ben :)) bana da kupa yılbaşı hediyesi geldi, zırt pırt paşabahçeden alışveriş yapıyo izlenimi vermeyeyim :)

yasemin dedi ki...

inandi[rildi]klarimiz...
Noelbaba'ya inan.Aydedeye havlamaya devam et:o.yirmilik disini yastiginin altina koy, periler para getirir.ne biliyim uyumadan önce annene masal okut falan.mor fayansli banyonda arabalarinla oyna.
büyüme.büyümedigin sürece sevilesisindir.

*mutlu yillar:)

Aydedeye havlayan dedi ki...

:)) öperim..

Hazel dedi ki...

ah yazsan da okusaak.

Aydedeye havlayan dedi ki...

pazar günü geliyor yeni bir öykü..Terninja'da yayınlanacak onu koyacağım bloga. haftaya da bi tane daha geliyor. o da gölge dergi'de yayınlanacak. onu da koyacağım. mis gibi okuyacaksınız :) öperim..

Hazel dedi ki...

harika ^^

Bunu sevdiyseniz aşağıdakilere bitersiniz!

Related Posts with Thumbnails