2 Nisan 2012 Pazartesi

Belki haberiniz yok ama ceset giyme modası çoktan geçti..Doğanın derisini omuzlarına asıp eşine dostuna hava atan gerzek insanlar size sesleniyorum:

Belki haberiniz yok ama ceset giyme modası çoktan geçti.. En az birkaç yüz bin yılı var yani. Her ne kadar Bülent hanımlar kürkleriyle kameraların karşısına geçip bir uruk hai edasıyla poz veriyor olsa da bence şu siktiğimin dünyasında örnek alınacak daha güzel insanlar bulabilirsiniz.. Sadece biraz araştırma biraz çaba öyle değil mi?Siz gerzekler, hâlâ öfkeyle ve bencillikle beslenen derilerinizi daha güzel gösterecek sıcak bir kılıf bulmak peşindesiniz, peki ama niye? Alternatif bir evrende derilerinizin soyulup zeki leoparların sırtında olduğunu hayal ederek yaşamımın kolayca akıp geçeceğine inanmıyorum ne yazık ki. Keşke geçse ama geçmiyor işte.. Siz bile bile öldürüyor, umursamadan o kürkleri giymeye devam ediyorsunuz ve hayat bi şekilde geçip gidiyor. Bu sikik dünyada adalet olmadığı aşikar ama bu o küçük tilki dostlarımızın kürklerini boyunlarınıza asmanıza sebep değil, öyle değil mi pek değerli hanımefendiler? Biliyorsunuz canlıyken işkence edilerek öldürülüyor o tilkicikler..
Pangea'dan bu yana ne değişti diye sormuştum bi yazımda? Neden bu kadar ayrı düştük falan diye gevelemiştim? Sanırım evrenin bizim için yaratıldığını düşünüyoruz. Her şey bizim. Kuşlar da, balıklar ve ayılar da, hatta penguenler ve tikliler.. hepsi bizim için yaratıldı değil mi? Onları yemeye hakkımız var, derilerini giyip sırtımıza asmaya da.. korkum şu ki bir gün gelir de evrene falan açılmayı başarırsak işte o zaman uzaylı derisinden çanta modası başlayabilir ve hepimizin tadı fena halde kaçabilir.. O yüzden bence oturduğumuz yerden hiç kalkmayalım ve bırakalım pisliğimiz sadece bizi etkilesin..

Düşünüyorum da bir insan sokaktaki hayvanları besleyebilmek için kıçını yırtırken bir diğeri onların derilerini sırtına asmayı nasıl düşünebiliyor? Sizce de bu insancıkların elinden her türlü vahşet gelmez mi? Yani bir gün çoluğunu çocuğunu kemirip geğirmeleri an meselesi bence..belki de dünyanın hakimi zannettiğiniz anlaşılmaz egonuzu kemikler ve dikilmiş kürkler ardına saklamak niyetindesiniz bilemiyorum ama bildiğim tek şey insanlığınızı bir şekilde kaybetmiş olduğunuz. Farkındalığınız da hiç olmamış zaten. Dedim ya anlayamıyorum sizi, anlayan biri varsa lütfen çıkıp anlatsın bi zahmet. sahne sizin..

öperim hepinizi...

göktuğ canbaba

4 yorum:

Suspusningi dedi ki...

Hala daha insanlık diye bahsettiğin şey aslında bu gezegende yaşayan canlılardan bizi ötekileştiriyor. Bilmemiz gereken tek şey hepimizin ayı gezegende yaşayan canlılar olduğu gerçeği. O zaman bu 'insan' denen varlığımız özel olma yetisini kaybediyor hatta o ego duvarlarını yıkmış oluyor. Benim düşüncem bu, kendimi hiçbir varlıktan, bir böcekten bile özel göremememin sebebi de bu. Neticede hepimiz bir yerlerde patlayan yıldızların mahsülleriyiz.
He ama sesin veya sesimiz ne kadar bir kürkçü dükkanına ulaşır bilmem, yine de sonuna kadar katılıyorum. Verdiğin bu tepki bugün sokaklarında köpeklerini öldüren Ankara Belediyesinin kulağına küpe olsun diyeyim ve kaçayım :)

Zeugma dedi ki...

Taş Devri'nde zannediyorlar kendilerini bu taş kafalılar bence.
Kuzuların Sessizliği filmi var ya hani. İşte oradaki gibi yüzeceksin bu kürk giyenleri :)))

Kürşat Zaman dedi ki...

Kürk vb. giyenler,
o küçük beyinlerini taşıyan kafalarının altında kalan vücutlarına kürk ekleyince, gerçek hayvan görünümüne kavuştukları için bu kombinasyonu deniyor olabilirler.

İsmini Vermek İstemeyen Seyirci dedi ki...

"Ben giymesem, sen giymesen nasıl çıkarız avamlıktan havaslığa!" dizeleriyle yola çıkıyorlar muhtemelen. Beyin, sağ duyu falan hepsi devre dışı. "Ben hayvanları çok sevdiğim için üzerimde taşıyorum" demişti şarkıcının biri. Zaten o kafadaki birini topluma, evrene kazandıramazsın işte :ı

Bunu sevdiyseniz aşağıdakilere bitersiniz!

Related Posts with Thumbnails